צור קשר כינוס השלוחות חב"ד - נשים

לחיות עם הזמן

הדלקת חנוכיה בכניסה לכפר חב"ד

זו השנה השניה שביוזמת שני אברכים מכפר-חב"ד: ר' יואל פרידמן ור' יוסף יצחק כהן מודלקת חנוכיה בצומת הכניסה לכפר חב"ד. החנוכיה מודלקת בסיוע יו"ר ועד כפר חב"ד ר' בנימין לפשיץ, ר' יעקב פינסון ור' חננאל הלל מצעירי-חב"ד.

לתמונות
חוברת מתכונים לחנוכה

מצורפת כאן חוברת מתכונים למאכלי חנוכה מהעדות ומהארצות השונות. חוץ ממתכוני סופגניות, בחוברת גם סוגי מילויים וציפויים לסופגניות, גלזורות לדונאטס, עוגיות, ממתקים ועוד. ניתן להדפיס ולהוריד את החוברת בשלמותה ולצרף אותה לאוסף המתכונים שלך.

להורדת החוברת
חנוכה – רעיונות לפעילות עם הילדים

חנוכה כבר כאן, הילדים בחופשה וכדאי להעסיק אותם במיגוון פעילויות יצירה נחמדות, לא ממש מורכבות והתוצרים יכולים לשמש כקישוט. לחובבי הטיולים הבאנו כאן גם מקומות לבילוי חינם.

(להמשך (5 תגובות
"בנות מנחם" בסימן עבר, הווה, עתיד

"הפעילות החסידית הענפה בתיכון "בנות מנחם", אשר בבעלות הרב שבתאי מיכאלי- עולה רמה באירועי י"ט כסלו השנה. כל הנכנס למקום ההתוועדות, לא יכול לפספס את אווירת האחדות היפה בין הבנות, את ההשתדלות, ההשקעה והמסרים שחודרים ללבבות.

להמשך
הילדות והאמהות נהנו ב"הפנינג חנוכה"

"הפנינג חנוכה" לילדות נערך בהיפר-ליפסקר בכפר-חב"ד, לכבוד חג החנוכה. המשתתפות נהנו מהפעלות ומלאכות יד, מהופעות קוסם, ליצן ותיאטרון בובות.

לתמונות
הקשר בין י"ט בכסלו לחנוכה

ימים ספורים לפני חנוכה, מדבר הרב גלוכובסקי, רב קהילת חב"ד רחובות וסגן מזכיר בי"ד רבני חב"ד בארץ הקודש, על הקשר בין הימים שעברנו החודש לאלה הבאים עלינו לטובה. בהרצאתו הוא משלב סיפורים מרתקים המצביעים על השגחה פרטית, ונגע גם בנקודות הקשורת לחג החנוכה עם הצצה לצד הפנימי של החיים האישיים.

לצפיה
נשי חב"ד ראשל"צ התוועדו

נשי חב"ד ראשון לציון חיברו את התאריכים י"ט ו-כ"ה כסלו בהתוועדות מחממת ומיוחדת שהתקיימה אמש (רביעי) באולם הארועים של בית חב"ד המרכזי.

להמשך
סרט הנשים החדש, יוצא להקרנה בחנוכה

סרט הנשים החדש "לבד במערכה?", הינו דרמה מוזיקלית איכותית ונוגעת ללב שנכתב והופק בכשרון ובמקצועיות ע"י התסריטאי החב"די, רענן זיו. בבמויה של אושרת מאירוביץ' שגם צילמה את סצנות הריקוד והשירה. הכוריאוגרפיה המצויינת והשירה של מירי אור ולהקתה. ההפקה היחידה לנשים ובנות בחנוכה, לכל מועדי ההקרנות בחנוכה בתוך הכתבה.

להמשך
מסיבת חנוכה בהיפר ליפסקר

בהיפר ליפסקר מתחילים בחגיגות חג החנוכה, היום (רביעי). בין השעות 16:30-18:30 תתקיים מסיבה לבנות. במקום יפעל מתחם הפעלה לילדים, עם קוסם, ליצן, חידות נושאי פרסים. כמו כן, לרוכשים ממוצרי החנות מעל 149 ש"ח, מוצע התקליט/DVD "אברהם פריד live in israel" במחיר מיוחד.

יוצאים לאור

בואי להשתתף בהתוועדות חסידית, לכבוד חודש הגאולה וחג החנוכה, בערב שכולו הת-אור-רות. ההתוועדות חיערך היום (רביעי) בע"ה באולם האירועים של בית חב"ד המרכזי בראשון לציון.

לפרטים
קטעי וידאו והאזנה מההתוועדות המרכזית

הרב שבתי סלבטיצקי שליח הרבי לאנטוורפן, בלגיה, בסיפור על יהודי מבופלו שבארה"ב של"ע חשב להינשא לנוכריה. רבו של כפר חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי בדברי ברכה קצרים וחשיבות היום שבו יש לקבל החלטות טובות בדרכי החסידות שישפיעו לנו ולבנינו במשך כל השנה כולה. הרב נחמן יוסף טברסקי, בנו של כ"ק אדמו"ר מרחמסטריווקא זצוק"ל ואחיו של כ"ק אדמו"ר מרחמסטריווקא שליט"א דיבר על עבודתו של הבעש"ט הקדוש מייסד החסידות שקרא לקחת את ה"תחתונים" הדברים בעולם הזה הגשמי ונעשה אותם ל"שמים" לדברים רוחניים ונעלים.

לצפיה והאזנה
ההתוועדות המרכזית בכפר-חב"ד

חסידי חב"ד ומקורבי בתי חב"ד מכל רחבי הארץ גדשו אמש (ראשון) את בית הכנסת "בית מנחם" בכפר-חב"ד להתוועדות המרכזית המסורתית לרגל חג הגאולה י"ט כסלו הנערכת כמיטב המסורת בכפר-חב"ד

לוידאו ותמונות
גוט יום-טוב

התוועדות "שבת אחים גם יחד" וסעודת מלווה מלכה חגיגית, נערכה אמש (מוצש"ק) לרגל י"ט כסלו - ר"ה לחסידות, בהשתתפות נשי כפר חב"ד והסביבה.הרב זלמן נוטיק הרצה, מקהלת בית רבקה הופיעה ברוב שירה וזמרה ונשות הכפר סיפרו על ניסים שמעל לטבע.

לוידאו ותמונות
התוועדות י"ט כסלו

במוצאי השבת (פר' וישלח) אור לי"ט כסלו תתקיים התוועדות מרכזית, ופרצת בלימוד ודרכי החסידות, באולם האירועים של התלמוד תורה שבכפר חב"ד בשעה 20:00.

לפרטים
אורות בכלים - כנס חינוך

אמש (רביעי) נערך ערב חינוך בבית מנחם ביוזמת וועד הכפר, היועץ החינוכי, אברהם מרדכי סג"ל, דיבר על לקויות למידה ועל שכיחות התופעה, וכמובן הציע דרכי התמודדות וטיפול בילדים עם קשיי למידה. הרב מיכאל וייגל המחיז את אשר עובר על הילד הנושר, וגם סירטון קצר, הביצה, הוקרן ובו המון מסר ותובנות.

לצפיה
שליחות חב"ד התכנסו לוועידה השנתית באשקלון

בשבת האחרונה (פרשת ויצא) נערכה שבת לשליחות ופעילות בתי חב"ד בישראל שנערכה במלון המפואר 'גולדן טאוור' באשקלון. השבת עמדה בסימן "בואי נגלגל אני ואת - שליחות מדברות עם שליחות על שליחות".

להמשך
פוקחים עיניים לגאולה

בעידודו של מנכ"ל ביה"ס הרב שבתאי מיכאלי, נערכה פעילות מיוחדת בתיכון "בנות מנחם" לוד, לציון תאריך ר"ח כסלו. בניצוחה של הרכזת החברתית, הגב' חנה זיס, הוכרז הנושא השנתי בביה"ס: "פוקחים עיניים לגאולה".

להמשך
יונתן שיינפלד בביצוע השיר "אוי רבי"

ילד הפלא יונתן שיינפלד, בעבר סולן להקת הקינדערלך ישיק בשבוע הבא את אלבום הבכורה שלו כאמן עצמאי. שיינפלד מרבה להופיע באירועים חב"דיים, הבולט שבהם היה ערב הזכרון לשלוחים שנערך בשבוע שעבר בכפר-חב"ד. באלבום, שיינפלד מבצע את השיר "אוי רבי"

לצפיה
מכירה פומבית בניהול האפוטרופוס הכללי

בית המכירות "תירוש" בהרצליה, עורך מחר (ה) תצוגה לפריטים שהעמיד האפוטרופוס הכללי של מדינת ישראל, חלקם הם מתנות שקיבלו בעלי תפקידים בשירות המדינה, יש כאלה שנתרמו או שהם חלק מעזבונות בלי יורשים.
צוות NCL ביקר במקום ומביא עבורכן קטע וידאו ותמונות על פריטים שכל אחת יכולה לרכוש, מחיר התחלתי 10$.

להמשך
סיפורה האישי של השליחה בתמרת

בשפה קולחת וישירה, בשנינות מדהימה לצד רגישות ודקות הבחנה, פותחת הגב' דליה טל צוהר, ומספרת את סיפורה האישי, כשהיא מפנה את הזרקור לעבר האנשים שעיצבו את דרכם, שלה ושל בעלה, כשלוחים בישוב תמרת שבעמק יזרעאל.

לצפיה
נחתמה שבת נוספת לנשים צעירות

בכפר חב"ד נחתמה בשבת שעברה, שבת אירוח נוספת של "אשנב לחב"ד" שעל ידי צעירי-חב"ד שאורגנה על ידי הרב יוסף יצחק כהן. במהלך השבת הם התארחו בבתי משפחות בכפר, התוועדו יחד, וערכו סיור בבית אגודת חסידי חב"ד '770'

לתמונות
הגרלה על דולר מהרבי

עמותת "חיה - שפרה ופועה" שע"י נשי חב"ד בני ברק, מקיימת גם השנה התוועדות חסידית לרגל היום הבהיר, י"ט כסלו במהלך הערב תיערך הגרלה על דולר שנתן הרבי, ניתן לקנות כרטיס ב-10 שקלים במכירה מוקדמת בטלפון: 054-9262858 או 052-3384860. דמי כניסה להתוועדות: 40 ש"ח.

לפרטים
לערב "שפרה ופועה" דרושות תמונות של תינוקות

במוצאי שבת קודש פרשת שמות יתקיים כמדי שנה ערב הוקרה לארגון שפרה ופועה - כפר חב"ד. כחלק מתכנית הארוע דרושות תמונות של תינוקות תושבי סביבת כפר חב"ד עד גיל שנה. את התמונות בצרוף שם וטלפון יש לשלוח לכתובת: shifra.vepua@gmail.com

חב"ד נתניה: מסיבת אותיות מרגשת

התרגשות ושמחה רבה שררו בגני רשות של מוסדות חב"ד נתניה ביום ששי האחרון, עת הוכנסו 70 מילדי החיידר עטופים בטליתות ע"י אביהם, ללימוד אותיות הא' ב'.

להמשך
הצעת חוק: מעקב אחרי משתמטות "דתיות"

הממשלה החליטה לתמוך בהצעת חוק שנועדה להיאבק בהשתמטות של צעירות משירות חובה, המגישות הצהרה פיקטיבית על אורח חיים דתי. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה), מאיים כי אם החוק יעבור - הדבר עלול להוביל למשבר קואליציוני.

להמשך
הופעתו המלאה של פריד

הזמר החסידי ר' אברהם פריד הנעים בפרקי שירה וזמרה בערב הזיכרון לשלוחים והצדעה לשליחות בישראל, תוך שהוא מקדיש את השיר "עלה קטן" למושי הקטן שנכח באולם וחיכה בהתרגשות לחגיגת ה"תספורת". ההופעה במלואה

לצפיה
שיר המעלות לחב"ד

האומן והשחקן מוטי גלעדי הנמנה על חוג ידידי בית חב"ד באור עקיבא-קיסריה נשא דברים חמים ומרגשים על השלוחים הי"ד. הוא סיפר על היכרותו עם פעילות חב"ד ופרויקטים משותפים שהוא מקיים עם בית חב"ד בקיסריה, יחד עם להקתו הם ביצעו מספר שירים מתוך המקורות בהופעתו "שיר למעלות" - בסימן של תקווה והגשמת חלום יהודי, שמחת האמונה המאפינת את חסידות חב"ד.

לצפיה
ראיון עם סנדרה

המטפלת סנדרה, השתתפה אף היא בטקס ה"חלאקה" למויישי. במהלך הערב, היא התראיינה וסיפרה על רגשותיה לאחר שנה מהטרגדיה, על תפקודו של מויישי ותוכניותיה לעתיד.

לצפיה בראיון
ויילכו שניהם יחדיו

לפני שאברהם פריד שר את השיר, וילכו שניהם יחדיו, שחיבר לכבוד הקדושים גבי ורבקה,הוא הקריא הקדמה: כאן בכפר חב"ד, הנני נרעש ונפחד, מחפש מילים, אבל איפה מתחילים? הלא אין עובר ואין מילים, כל הביטויים כאן מחוירים, היארצייט הראשון, אמרי פי והגיון ליבי, יהיו נא לרצון. יהא ברוך זכרונם של השלוחים הקדושים הי"ד, מי יכל לעמוד במחיצתם?!

לצפיה
ערב זיכרון לשלוחים והצדעה למפעל השליחות

שלוחי הרבי בישראל ותומכיהם לצד בני משפחות רוזנברג והולצברג השתתפו אמש (רביעי) בערב זיכרון לשלוחים הרב גבריאל ונח ורבקה הולצברג הי"ד שלוחי חב"ד במומביי שנרצחו על קידוש ה' בבית חב"ד וערב הצדעה לשלוחי חב"ד בישראל. למוישי הקטן שעלה לבמה כשהוא מלווה בסבים ובסבתות. נערכה חגיגת ה"תספורת" מרגשת ושמחה.

להמשך
על גבי וריבקי מזוית אישית

לרגל יום היארצייט הראשון של גבי וריבקי, מובא קטע וידאו בו מספרת ליאת, שהיא ובעלה טיילו במומבי וזכו להכיר את זוג הקדושים. היא גם חושפת לראשונה את המייל האחרון ששלח להם הרב גבי, וכמה משמעותי הוא כיום עבורם.

לצפיה
כפר חב"ד: התוועדות ר"ח כסלו

אמש (שלישי) נערכה התוועדות לנשים בכפר חב"ד בסימן הארת פנים - להאיר מבפנים, לרגל היום הבהיר, ר"ח כסלו - היום בו נעשה לרבי נס גדול. הערב גם הוקדש לזכות הקדושים ממומביי, הרב גבי ורעייתו ריבקי ע"ה.
בהמשך יועלו קטעי וידאו

להמשך
התוועדות לנשות השיעור השבועי

במוצ"ש כ"ז מר חשון התקיימה התוועדות חסידית רבת רושם למשתתפות השיעור השבועי המתקיים בביתה של הגב' חנה תחי' גוטמן, בכפר חב"ד.

להמשך
ההכנות לעצרת הזכרון

בכפר-חב"ד נערכים לקראת אירוע הזיכרון המרכזי לציון יום השנה הראשון לטבח בבית-חב"ד במומביי. בשעות הלילה המאוחרות, עשרות פועלים משלימים את הפרטים האחרונים לקראת האירוע הגדול.

להמשך
עמלות עו"ש או עמלות עושק?

תחת הכותרת "חולבים אותנו" יצאה המועצה לצרכנות למאבק בבנקים, שמרוויחים סכומים גדולים על כל לקוח גם אם הוא לא באוברדרפט, על עמלות בנקים שונות ומשונות: הפקדות, משיכות, העברות פדיונות ומה לא.

להמשך
עמלה על מה?

על אף הקפאת היטל מס הבצורת, יושט על הציבור מס בדמות העלאת תעריף מחירי המים. איך ישפיעו גזירות אלו על הכיס שלנו? כל השאלות והתשובות לחישוב החיסכון מביטול היטל הבצורת והתוספת בתעריפי המים.

להמשך
התוועדות ר"ח כסלו

ביום שלישי אור לר"ח כסלו תתקיים התוועדות באולם האירועים של התלמוד תורה בכפר חב"ד. את המשא המרכזי תעביר הגב' דליה טל השליחה בתמרת תוך שילוב סיפור אישי מרתק.

לפרטים נוספים
התוועדות לנשים במוצ"ש

במוצאי השבת (כז' חשון) תיערך התוועדות לרגל ר"ח כסליו ולעילו נשמת אביה של המארחת מידי שבת את השיעור בביתה הגב' חנה גוטמן מכפר חב"ד. עם המשתתפות תתועד הגב' רוחי הלפרין, כולן מוזמנות.

לראות באור אחר - יום עיון מרתק לנשי חב"ד בחנוכה

כבכל שנה יתארח יום העיון השנתי של נשי חב"ד בחנוכה, בסניף נבחר. השנה תתקבצנה נשים מכל רחבי הארץ אל סניף נשי ובנות חב"ד בקריית אליעזר חיפה, באחריותה של השליחה הגב' שרה רבקה ליפש.

להמשך
נשות השלוחים יתכנסו בישראל

השליחות באה"ק - נשות מנהלי ועובדי בתי חב"ד בישראל יתכנסו לכינוס מיוחד שיתקיים במלון המפואר 'גולדן טאוור' באשקלון ביום שישי ובש"ק פרשת ויצא י'-י"א כסלו. הכינוס יעמוד בסימן "בואי נגלגל אני ואת - שליחות מדברות עם שליחות על שליחות"

להמשך
נשות קראון הייטס למדו על הגנה עצמית

כ- 150 נשים ובנות השתתפו השבוע בסדנת להגנה עצמית בקראון הייטס, שם למדו כיצד ניתן להגן על רכושן ומשפחתן.

להמשך
"אשנב": שבת בכפר-חב"ד לנערות ולנשים

ארגון "אשנב לפנימיות" יקיים שבת אירוח נוספת בכפר חב"ד לאור הצלחת השבתונים האחרונים. השבת תעמוד בסימן "שבת רוחניות ופריחה אישית", והיא תיערך בשבת פרשת תולדות ד' כסלו.

להמשך
ברוכות הבאות לחוזרות מ'בית חיינו'

אמש (ב') נאספו בנות התיכון והסמינר באולם בית החייל שבתל אביב לכינוס החוזרות מחודש החגים מ-770 וסיפרו חוויות וקיבלו כלים בסיוע פירוק החבילות למעשה בחיי היום יום.

להמשך
רוסטוב: יום הולדת הרש"ב

הקהילה היהודית ברוסטוב שברוסיה, ציינה את יום הולדתו של הרבי הרש"ב שחל בכ' חשוון, בתפילה על הציון הממוקם במרכז העיר.

להמשך
מורשת של אהבה

הטרגדיה במומביי מאשתקד, השפיעה על אנשים רבים בכל תחומי החיים, וגם על האומנית מורין גפני וולפסון שהביעה את הרגשתה בציור הנושא את הכותרת: "מורשת של אהבה".

להמשך
קטעי שמע להאזנה מהכינוס הארצי

אמש (מוצאי-שבת) נערך הכינוס הארצי השנתי ה-50 של חסידי חב"ד שעמד השנה בסימן "שנת פרצת (770) בעבודת השליחות". ניתן להאזין לרב מרדכי שמואל אשכנזי שדיבר על השליחות שמתחילה דווקא מהבית' ואת המשא המרכזי של הרב שניאור זלמן גופין משפיע ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית בכפר-חב"ד המדבר על מהותו של "תמים" בישיבת "תומכי תמימים" אותה יסד בעל יום ההולדת כ"ק אדמו"ר הרש"ב נ"ע.

להאזנה
פורצים דרך בעבודת השליחות

המוני חסידי חב"ד מכל רחבי הארץ השתתפו אמש (מוצאי-שבת) בכינוס הארצי השנתי ה-50 של חסידי חב"ד שעמד השנה בסימן "שנת פרצת (770) בעבודת השליחות". שלוחים צעירים סיפרו על צעדים ראשונים בשליחות במקומות מאתגרים, תחת הכותרת "אש השליחות מתפשטת". ההתוועדות נוצלה גם למעמד קבלת פנים לאנ"ש והתמימים ששבו בחודש השביעי ב'בית חיינו'

להמשך
סדנה מצולמת לחלות כמו במאפיה

אין כמו ריח החלה המתפשט בבית בערב שבת, השפית רוחמה, מראה בליווי הסברים וטיפים כיצד ללוש ולהטפיח את הבצק כך שיתקבל המרקם המושלם, עקרונות לקבלת בצק מושלם וטיפים בכול הקשור לסוגי קליעות ואפיית החלה המנצחת.
אזהרה! אחרי שתכיני חלות מבצק זה פעם אחת, המשפחה כבר לא תסתפק בחלה התעשייתית מהסופר, וכנראה שתיאלצי לאפות אותה פעם בשבוע לפחות, אז קדימה לסדנה.

לצפיה
מוסיפים באור

נשי חב"ד הצעירות שע"י ארגון נשי ובנות חב"ד ירושלים, מארגנות ערב מרתק לכבוד היום הבהיר ר"ח כסלו. הערב יתקיים באולם של תיכון "בית חנה" ביום שני אור ל- ל' חשון.

לפרטים
חתונה בצאנז

הערב (ד) נערכה חתונת בן הזקונים של האדמ"ור מצאנז עם הכלה בת דודו הגה"צ רבי יעקב אונסדורפר שליט"א רב קהילת ראשית חכמה במונטריאל אורחים ורבנים רבים מכל רחבי הארץ והעולם באו להשתתף בשמחה .

לתמונות
מגזין הנשים ברוסית לחודש חשוון

המגזין לנשים ברוסית השישי במספר יצא לאור לחודש מר-חשוון על ידי מרכז חב"ד אוהל אליעזר בעיר אוסט קמינגורסק * החודש מוקדש המגזין לנושא הורות וחינוך הילדים, והוא נערך על ידי השליחה הגב? ברכה טורנהיים

להמשך
תורה קפה יחשף בכינוס השלוחים

השלוחים שישתתפו החודש בכינוס השלוחים העולמי, יחשפו לאפשרויות האתר החדש Torahcafe.com המהווה כלי נוסף לעבודת השליחות ומותאם להתפתחות החינוך הוירטואלי שהפך יותר ויותר פופולרי בקרב כאלה שאינם יכולים להתחייב ללימודים בלוח זמנים מוגדר. באתר שפע הרצאות וידאו ב 15 קטגוריות שונות. קטעי וידאו הדנים בנושאים עכשוויים, היסטוריה יהודית, מיסטיקה, תלמוד תורה, פסיכולוגיה, ואתיקה ופיתוח דמות. ההרצאות מועברות על ידי מערך מרשים של חוקרים ומרצים, המומחים בתחומם. כמו כן מועברים שיעורים כסדרה מתמשכת. המארגנים גם מקווים שהאתר ישמש קרש קפיצה לדיונים בענייני דיומא.

להמשך
"כוחה של אישה" בערב נשים בהר חומה

כ-200 נשים השתתפו ביום רביעי בערב נשים מרתק ומחזק שאירגן בית חב"ד בשכונת הר חומה בירושלים בהנהלת הרב מנחם ברנד לכבוד יום ההילולא של רחל אמנו ע"ה שעמד בסימן: כוחה של אישה. את הערב ארגנו השלוחים הרב מנחם אשר ותהילה טורקוב, מנהלי אגף הפעילות, והוא נערך בבית הכנסת בשכונה.

להמשך
חיות של 770 ב"בנות מנחם"

בבי"ס בנות מנחם העומד תחת בעלותו של הרב שבתאי מיכאלי מקבלים את פני החוזרות מ770 החגיגיות רבה. ב"ה השנה יצאה משלחת נכבדה של תלמידות לחצרות קודשינו.

להמשך
מה שחלה יכולה לחולל

הרבנית סימה שדמי מבית חב"ד רעננה אירגנה אמש (ד) ערב נשים מרגש בבית חב"ד לרגל י"א חשוון. במרכזו של הערב נערכה תכנית מיוחדת על מצוות 'הפרשת חלה' בהשתתפות השפית רוחמה, שגילתה לנשים מעט 'סודות מן החדר' ונתנה טיפים ועצות לאפייה מוצלחת לחלות ועוד.
בהמשך נעלה את הסדנא מצולמת שלב אחר שלב

להמשך
איך מכינים מצגת כמו המקצוענים?

צריכה להעביר הרצאה? ערב נשים מענין משולב במצגת? בכיתה לתלמידות? מאחר ומצגות מיסודן הן דבר משעמם וגם אם הנושא של המצגת הבאה שלכם הוא לא הכי אטרקטיבי תוכלו לפחות ללמוד כמה דברים ולעשות את המיטב עם הקהל שכבר ממילא הגיע. כמה עקרונות פשוטים מאוד - שניתן ליישם במצגות שלכם.

להמשך
ועדת קווי המהדרין קבעה ההפרדה אינה חוקית

הוועדה שהוקמה במטרה לבחון את קווי המהדרין קבעה כי ההפלייה בקווים בין גברים לנשים בקווים אלו פסולה, וכי יש למצוא פתרון אחר תוך כדי התחשבות במגזרים החרדי והחילוני. בשורה התחתונה ממליצה הוועדה לשר התחבורה לבטל את קווי המהדרין.

להמשך
הסוד לניהול נכון של הזמן

"לא הספקתי כלום" "אין לי זמן" מוכר לך? חולמת על עוד ארבע שעות ביממה? חבל על כל דקה, זה הזמן לעשות מעט סדר עם כמה עצות זהב יעילות שיארגנו לך את היום בניהול נכון של הזמן! בתהליך הדרגתי - תשני הרגלים קטנים וסגלי חדשים. ראשית, השינויים קטנים ותידרש השקעה של שניות ספורות, בשלב השני תאלצי כבר לפנות כמה דקות לצורך השינוי, ולבסוף השינויים הגדולים יותר, אלה הדורשים שינוי תפיסתי.

להמשך
ההסעה שקטעה את חייה

כבכל יום שולה סברדלוב, בת ה-3, יצאה אתמול מהגן בשכונת פסגת זאב בירושלים ועלתה על ההסעה לביתה. כשהמיניבוס הגיע לרחוב אוסישקין בשכונת רחביה, שם היא מתגוררת, עצר. אחיה אברמי בן ה-8 כבר חיכה לה על המדרכה, אלא בטרם הספיק לאחוז בידה ראה לפתע במו עניו כיצד אחותו הקטנה נדרסת למוות על ידי אותו המיניבוס שהחזיר אותה הביתה.

להמשך
מדרשה חדשה לנשים נפתחה בראשון לציון

בשבוע שעבר נפתחה מדרשת יהדות ובריאות, יוזמה ברוכה של שתיים מנשות חב"ד בעיר. המדרשה תפעל אי"ה במשך כל השנה בימי רביעי בשבוע, בין השעות 9:00-12:30 בבוקר.

להמשך
חלה מתוקה לשבת

מתכון של הילית חמו-מאיר, מתוך הספר "ספר לחם", הוצאת "הבית הטבעי" אפשר להכין את הבצק ידנית או במיקסר. אם רוצים להכין שתי חלות קטנות, כדאי להתפיחן בתוך תבניות אינגליש, שישמרו על צורתן הנאה. במקום שמרים מקובייה אפשר להשתמש בכמות זהה של שמרים מסוג "שמרית", שאין צורך לערבב תחילה עם מים (אך אין לוותר על המים). אם רוצים להמיר לשמרים יבשים, יש להשתמש בשליש עד חצי ממשקל השמרים הטריים.

להמשך
תני לזמן לעשות את שלו

חולמת להכין לחם בבית אבל אין לךמערבל מקצועי? פוחדת מעבודה עם שמרים? יש פתרון. נשמע דמיוני? נסי והיווכחי. כל שנדרש זה ערבוב וזמן כל מי שיטעם את הלחם שהכנת, יעיר הערות כגון: "אה, אבל בטח את מקצועית", או: "נו בטח יש לך תנורים יקרים ומיוחדים", אז זהו, שלא. הלחם ללא לישה עשוי בתהליך פשוט. לאחר ערבוב החומרים הבצק עומד זמן רב ובמהלכו מתרחש תהליך התסיסה והתפיחה הראשוני הדרוש כדי לקבל לחם טוב. אלא שכאן לא לשים, הזמן עושה את העבודה במקומנו.

להמשך
מיוגורט ועד קייל: המזונות הכי בריאים לגוף

הם דחוסים במינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון ושלל חומרים התורמים לבריאות, אז מה הפלא שהם מכונים "מזונות-על"? פיליס גלזר עם המאכלים הכי טובים לגוף שלכם.

להמשך
חדש ברשת: לימודים לנערות אחרי סמינר

השבוע החלה ההרשמה לאתר מקוון חדש בשפה האנגלית, שהוקם עבור בנות שסיימו את לימודיהן בסמינר ומעוניינות להמשיך את לימודיהן, או לכאלה שהן בשליחות במקומות נידחים.

להמשך
במרומי המצדה: אמנים נשאו תפילה

אור ליום שישי, ליל הושענה רבה התקיימו תפילות הושענה רבה עם קהל רב שהגיע בתום הופעתו של הזמר הנודע אביתר בנאי לאור הזריחה על פסגת המצדה

להמשך
חב"ד נתניה: אלפים רבים נחשפו למצוות החג

במסירות אין קץ של פעילי חב"ד "נכבשה" העיר נתניה בחג הסוכות: אלפים רבים מתושבי העיר ואורחיה, ברכו מידי יום על הלולב בסוכות האחווה, שהוקמו ברחבי העיר ואויישו החל מהשעה 9 בבוקר עד השקיעה, בלמעלה מ 140 פעילים.

להמשך
חדש: מדרשה לנשים בראשון לציון

הינך מוזמנת לבוקר של לימוד וכיף, יהדות ובריאות במדרשיה החדשה שנפתחה ותחל את פעילותה השבוע ביום רביעי באולם האירועים של בית חב"ד, כל הפרטים במודעה המצורפת.

למודעה
מטיילים ששבו מבית-חב"ד בקטמנדו אובחנו כחולי טיפוס הבטן

העיתון ישראל היום מדווח על שישה מטיילים ישראלים ששבו מנאפל אושפזו לאחר שאובחנו כסובלים ממחלת טיפוס הבטן."אכלתי רק בבית חב"ד כך שאני מניחה שנדבקתי שם" אמרה הודיה שטרן-מנס. ההערכה היא שהם נדבקו מאחד המקומיים המועסקים בבית חב"ד.

לצילום הידיעה
השיר שהקדיש לפידות לגלעד שליט

בהופעתו מיום רביעי בראשון לציון הקדיש ישי לפידות לחייל השבוי גלעד שליט את השיר עלה קטן שלי בביצוע מרגש.
ועוד הפתעה קטנה...הכנסי וגלי.

לצפיה
לפידות מושקוביץ ורזאל על במה אחת

אמש (רביעי) אלפים חגגו בראשון לציון את שמחת בית השואבה יחד עם ישי לפידות, אוהד מושקוביץ ורזאל שהקפיצו ושמחו את הקהל.

לתמונות ווידאו
חסידים ואנשי מעשה רוקדים ומבצעים פעלולים באבוקות אש

אירועי "שמחת בית השואבה" שנערכו בזמן בית המקדש. נערכו ברוב עם וכללו שירה וריקודים לצלילי כלי נגינה, חסידים ואנשי מעשה היו רוקדים ומבצעים פעלולים באבוקות של אש. לזכר אותן פעולות אנו מביאים כאן לצפיה בפעלולים הנערכים בימנו בשמחת בית השואבה.

לצפיה
צפון נתניה: כ-1000 חוגגים בשמחת בית השואבה

כ-1000 חוגגים גדשו את גן יהושע, הסמוך לבית חב"ד בצפון נתניה . החוגגים ציינו יחד את שמחת בית השואבה בשמחה, בליווי תזמורתו של אהרלה ליפסקר והזמר נמואל הרוש.

להמשך
הוא מגיע לכפר חב"ד

שמחת בית השואבה המרכזית תיערך ביום חמישי עם הזמר החב"די יהודה ישראלוביץ החל מהשעה 18:00 ברחבת בית מנחם.

למודעה
שמחת בית השואבה עם חב"ד נתניה

על-פי הוראת הרבי לרקוד ברחובה של עיר, בימי חול המועד, מקיימים חסידי חב"ד שמחות בית השואבה ברחבי הארץ והתפוצות והפעם הבאנו לכם את השמחה שנערכה ברחובה של העיר נתניה בכיכר המרכזית.

לתמונות ווידאו
טיפים ורעיונות לעיצוב שולחן החג

לקראת חג הסוכות ולמען המארחות נביא לפניכן סדרת טיפים ועצות לעיצובי שולחן טרנדיים לחג: הדרך בה אנו ניגשים לערוך שולחן היא קודם כל לתכנן מראש ולהחליט מהוא המסר אותו אנחנו מבקשים לתת וכמובן גם עיצוב, שלב אחר שלב, למפית המשדרגת את המראה.

להמשך
כינוס לכבוד הרבנית חנה

מאות נשים ובנות מקראון הייטס ואורחות מהארץ השתתפו בכנס שנערך לכבוד הרבנית חנה. את המשא המרכזי נשאה הרבנית רחל הנדל מצפת הנשים צפו בסרטון ובחוץ היתה עמדת מבצעים.

לתמונות
בנות שימו לב

יום רביעי, היה היום הראשון של יעל, בחורה חב"דית מהארץ, בארה"ב אך עד כה היא בילתה את זמנה בבכי ולחץ.

להמשך
מחקר: ענישה גופנית מורידה את רמת הIQ

גידול ילדים היא משימה לא קלה, אך מכות כלפי ילדים או השפלתם וביזוי כבודם כשיטת חינוך פסולה . ילדים המוכים לעיתים קרובות, יוציאו ניקוד נמוך במבחני הIQ לפי המחקר החדש שערך אייבנהו ושהוצג לאחרונה בכנס הבינלאומי ה -14 על אלימות, התעללות וטראומה בסן דייגו, קליפורניה.

להמשך
בית ספר חב"ד בנצרת עילית מפיצים אור בעולם

בית ספר חב"ד בנצרת עילית, בהנהלת הרב דני לוי שחי', החל במבצע ייחודי ומעניין הנקרא 'עין טובה'. מטרת המבצע- להרבות בכמה שיותר מצוות ומעשים טובים הגורמים לאור ושפע בעולם.

להמשך
כך זה נראה מלמעלה

"עמדתי שם, דבוקה למקומי שעל הספסל, מוקפת מכל עבר בנשים ובנות שהיו שם מאותה סיבה שאני הייתי ... זה היה יפה, מעורר השראה, מעצים," כותבת , ילדה חבד"ית שהציצה מלמעלה, מעזרת הנשים דרך השטח הלבן לאזור שלמטה.

להמשך
חב"ד אודסה: זכרונות גטו בלטה

רבנים, דיפלומטים, ניצולים, מדענים, פקידים מקומיים ופעילים יהודיים לקחו חלק באירוע שהתקיים בבית חב"ד באוניברסיטת דרום אוקראינה היהודית באודסה, לרגל הוצאת ספר חדש המוקדש ל- 65 שנות שחרור ממחנות הריכוז וגטאות טרנסניסטריה.

להמשך
פתח לנו שער

מחזה מרגש נצפה ערב יו"כ תש"ע כאשר רבבות אנשים נשים וטף מכל קצוות וגווני עמ"י התקבצו בכותל המערבי לתפילה ובקשות ערב היום הקדוש, בחלל התנגן ניגון ערב ללא מחיצות, ללא הבדלים ומחלוקות.

לצפיה
תפילות והתוועדות מו' תשרי תשמ"ח

בו' תשרי תשמ"ח, יום היארצייט לרבנית חנה מקיים הרבי ב-770 תפילה והתוועדות, מצורף קטע וידאו מהימים ההם לצפיה.

לצפיה
מסירות נפשה של הרבנית חנה

הרבי מספר על אמו ביום היארציט שלה בו' תשרי תש"נ שפעולתה הוא דבר פלא שבזכותה לומדים עד היום ענייני חסידות ופנימיות התורה, ע"י שבעלת היארצייט התמסרה לכך עזבה את ביתה ויצאה לגולה היכן שהיה בעלה, סיכנה את עצמה והצליחה להעביר למוסקבה את הכתבים.

לצפיה
כולן באו נאספו לך

נשים ובנות מכל רחבי הארץ הגיעו אמש (ד') לעצרת זכרון ומגבית לקרן חנה, ערב של חיזוק והתקשרות לאם המלכות, שורש לאילן הגדול שבצילו אנו חוסים. עצרת חשובה לעילוי נשמתה, בימים של בין כסה לעשור, של תשובה תפילה וצדקה בהם מאחלים איש לרעהו גמר חתימה טובה.

להמשך
ממראות ה' תשרי אצל הרבי

בה' תשרי תשמ"ח קיבל הרבי קבוצה של ידידי ליובאוויטש ואחל להם ברכות לרגל השנה החדשה, מצורף קטע וידאו מהימים ההם לצפיה.

לצפיה
מחר: העצרת המרכזית לרגל ו' בתשרי

נשים ובנות מכל רחבי הארץ, מוזמנות להשתתף בעצרת השנתית המרכזית לכבודה ולעילוי נשמתה של אם הרבי, הרבנית הצדקנית מרת חנה שניאורסון נ"ע. הערב יתקיים אי"ה מחר, יום רביעי אור לו' בתשרי – יום הסתלקותה, באולם האירועים החדש בכפר חב"ד, שע"י התלמוד תורה, בשעה 19:00

להמשך
השיר שבעת המינים מתוך הסרט הארץ שלי

חברת המדיה החבדית JEM הפיקה סרט המתאר את מראות הארץ, בשיתוף עם מלכה טאגר לפנכם השיר על שבעת המינים.

לצפיה
כולנו בשורה הראשונה

לשולחן המערכת הגיע קטע וידאו המסכם את פעילות השורה הראשונה שספגו הבנות בבית חנה נחל"ה. הניגונים, האוירה החסידית, ההתוועדויות המרתקות, התרוממות הרוח, הרובד החסידי העמוק והמון כלים וכח לפרוק את המטענים באופן הראוי ביותר.

לצפיה
כיצד בתי חב"ד בעולם מגייסים יהודים לתפילות בחגים?

שרותי הדת הניתנים בחגים, נתפסים לפעמים כתצוגת אופנה שמחירי הכרטיסים שלה נמכרים כמו בסופרבול. ר"ה כבר מאחרינו ומתכוננים ליום הכיפורים, כמה מרכזי חב"ד החליטו להשתמש במדיה החברתית כמו יוטיוב כדי להפריך את הגישה האקסלוסיבית ולקדם סגנון אישי הכולל תפילה בחגים. שלוחים רבים לא אימצו את קטעי הוידאו, אבל לכל בית חב"ד יש את השטיק שלו להבאת יהודים לתפילת הימים הנוראים. לפניכם לקט מה תכננו לשנה זו

להמשך
א-מ"ה של מלכות

ביום רביעי אור ל-ו' בתשרי תתקיים עצרת לרגל יום הסתלקות ה-מ"ה של הרבנית חנה נ"ע, באולם השמחות שע"י התלמוד-תורה בכפר חב"ד.

לפרטים
להמשך
תפריט חג עתיר בטעמים וערכים תזונתיים

הצעה מרנינה לסעודת ראש השנה, התפריט מורכב מחמש מנות המהוות יחד ארוחה מלאה ומזינה המשלבת את כל מרכיבי המזון: ירקות חיים ומבושלים, פירות, חלבונים מהחי, פחמימות ושומנים בלתי רוויים.

להמשך
מנהגי מלך - סליחות

אמש (מוצאי שבת) התחלנו לאמר סליחות, ממחר ואילך, עד ערב ראש-השנה ועד בכלל – אמירת הסליחות היא "באשמורת הבוקר. בקטע הוידאו המצורף ניתן לראות כיצד נוהג הרבי באמירת סליחות.

לצפיה
התוועדות ח"י אלול ברמת בית שמש

עשרות נשים, שהתאספו בבית כנסת חב"ד ברמת בית שמש א', הקשיבו להרצאה המרתקת של גב' רחל הנדל מצפת בנושא- סוד ההצלחה והשמחה במעגלי החיים בבית היהודי

להמשך
תיכון בנות מנחם: פעילות מיוחדת לח"י אלול

הפעילות החברתית בתיכון "בנות מנחם" מתרחבת, ולאחר אירועי פתיחת השנה החדשה נערכה פעילות מיוחדת לרגל ח"י אלול. את פני הבנות קידמו שולחנות ערוכים ומעוצבים ומצגת מושקעת, מלווה בלימוד "דבר מלכות".

להמשך
ח"י אלול במודיעין עילית

התוועדות חסידית מרכזית לרגל ח"י אלול - יום הולדתם של הבעש"ט הק' ובעל התניא זי"ע, התקיימה השבוע במודיעין עילית בהיכל "הספריה החסידית" שבשכונת ברכפלד, המנוהל ע"י בית חב"ד-מודיעין עילית בראשות השליח הרב אלעזר מרדכי קניג.

להמשך
חב"ד נתניה: התוועדות מרגשת לרגל ח"י אלול

התוועדות ח"י אלול המרכזית לרגל יום הולדתם של 'שני המאורות הגדולים' הבעל שם טוב הקדוש ואדמו"ר הזקן בעל התניא והשו"ע, נערכה בבית הכנסת באר-חיה חב"ד צפון נתניה.

להמשך
תפילות הימים הנוראים בחב"ד טורונטו כחלום שהוגשם

מריו רומנו בן ה-57 רצה להביע את תודתו לקהילה היהודית שסייעה לו לשגשג, וכשתרם שלושה דונמים של קרקעות בצפון העיר למרכז חב"ד החדש, הוא מעולם לא העלה בדעתו כי שמו יתנוסס על הבנין.

להמשך
הקשר בין מפעל השלוחים לקהילות היהודיות בעולם

גליה אלבין, אשת עסקים, סופרת, שחקנית ומנחת טלוויזיה ישראלית, העניקה ראיון מיוחד ל-NCL, היא דיברה על התרשמותה מהביקור בקהילת חב"ד אודסה, הקשר שלה עם חב"ד והדולר שקיבלה מהרבי. וגם: כך תשלב את חב"ד בתוכנית טלוויזיה חדשה שהיא מצלמת בימים אלה

לצפיה
האם חסידות חב"ד הושפעה מתורת המהר"ל?

הרב יהודה לייב, המוכר יותר בכינוי המהר"ל מפראג (1525-1609), היה אחד ההוגים החשובים ביותר לאחר תקופת ימי הביניים. " לרגל 400 שנה להסתלקות המהר"ל מפראג (ח"י אלול), ערכה בלה אולידורט, עורכת האתר לובאויטש דוט קום ראיון עם ד"ר נפתלי לוונטל על השפעת המהר"ל על חסידות חב"ד.

להמשך
האם נשלם מס על האינטרנט?

מייל, רצוף שגיאות כתיב, הופץ בימים האחרונים בעשרות אלפי עותקים וקרא לגולשים בישראל להצטרף לקריאה של "יום ללא אינטרנט" במחאה על כוונת האוצר, להטיל מס על הודעות מייל וכן על הורדות ברשת האינטרנט. האוצר: "לא היה ולא נברא"

להמשך
הסתיימו צילומי סרט הנשים החדש

צילומי סרט הנשים החדש, של התסריטאי והמפיק החב"די רענן זיו, הסתיימו בימים אלו, (ישנן עדיין התלבטויות איזה שם לתת לו) ואשר נערכו ברחבי הארץ, מנצרת עילית בצפון דרך קרית ספר ובית שמש במרכז ירושלים וערד. הסרט צולם בסטנדרטים גבוהים מאוד ונכנס כעת לעריכה.

להמשך
חיים של שליחות בכפר חב"ד

מחר (ב) תתקיים ההתוועדות המיוחדת לרגל יום הולדת המאורות הבעש"ט והאדמו"ר הזקן, באולם הארועים של התלמוד תורה בכפר חב"ד.

לפרטים
הצלצול הראשון באודסה

הרב אברהם וולף, שליח חב"ד והרב הראשי לעיר אודסה ודרום אוקראינה, מארח היום (ד) משלחת מכובדת מישראל הכוללת שרים, חכי"ם ואנשי עסקים שבאו במיוחד מישראל להשתתף באירועי פתיחת שנת הלימודים בעיר.
הראיון הבלעדי עם שר התקשורת

להמשך ווידאו
ברכות לפתיחת שנת הלימודים

הבוקר (ג) נפתחה שנת הלימודים, 1,887,969 תלמידים חזרו לספסל הלימודים במוסדות החינוך הפזורים ברחבי הארץ ושמעו את הצלצול הראשון של שנת הלימודים תש"ע. צוות NCL מברך את ההורים המורים והתלמידות בשנת לימודים מוצלחת ופוריה, שנה של עשייה מבורכת מתוך שמחה חסידית, חדוות האמונה וחינוך למידות טובות ליראת שמים.

להמשך
חינוך חובה עד י"ב יופעל לראשונה השנה

חוק לימוד חובה לכיתות י"א- י"ב יחל להיות מיושם מתחילת שנת הלימודים הקרובה, שנת תש"ע. עד לשינוי בחוק, שעבר בשנת תשס"ז, יושם חוק לימוד חובה רק עד לכיתה י''.

להמשך
בתי ספר עם הישגים יתוגמלו כספית

שר החינוך גדעון סער בדיון מיוחד של ועדת החינוך של הכנסת לקראת פתיחת שנת הלימודים. מסר כי בתי ספר שיציגו שיפור בהישגי התלמידים יתוגמלו כספית. "המטרה היא לעודד הישגים לימודיים, חברתיים וערכיים באמצעות מנגנון תגמול מבוסס תפוקות. המודל שאנו מציגים יבצע השוואה בה יבדק שיפור מדדי בתי הספר".

להמשך
משל הבעש"ט על תקיעת שופר

משל למלך שהיה לו בן יחיד מלומד היטב , והיה חביב אצלו כבבת עינו... מובא כאן בליווי תמונות הממחישות ומסבירות לילדים את משל הבעש"ט ומשמעות תקיעת השופר.

להמשך
השנה: העצרת השנתית לרבנית חנה ע"ה באולם הת"ת

וועדת ההיגוי והתכנון לעצרת השנתית לזכרה ולעילוי נשמתה של הרבנית הצדקנית מרת חנה שניאורסון נ"ע, אם הרבי, והמגבית השנתית לטובת הקרן שעל שמה: 'קרן חנ"ה', התכנסה הבוקר במשרדי הארגון שבכפר חב"ד.

להמשך
תקשורת נכונה במשפחה

הרב החסיד יוסף יצחק ג'קובסון, הנודע בהרצאותיו, שיחותיו והשפעותיו, הרצה בערב חינוך שנערך השבוע בכפר חב"ד וחשף עקרונות בחינוך לאור שיחות והדרכות מהרבי נשיא דורנו.

לוידאו
מילה טובה

אמש (שני) חולקה תשורה למשתתפי הערב חינוך שנערך בכפר-חב"ד, בפורמט כיס, ובה משפטים ומילות מפתח שיסייעו לתקשר נכון ובריא עם ילדנו ומשפחתינו כפי שכותב הרבי באגרותיו.

לתשורה
הגר"מ אשכנזי בנאום תקיף על צניעות

אמש (שני) נערך ערב חינוך לגברים ונשים בכפר-חב"ד. את הערב המיוחד פתח רבו של כפר-חב"ד הרב מרדכי-שמואל אשכנזי. במשך שעה ארוכה, נשא הרב דברים חוצבי-להבות על נושא הצניעות. "אני שמח שבאתן", אמר לקהל הנשים, "בכוונה הוריתי שתשבו בתוך אולם בית-הכנסת ולא בעזרת-הנשים, כדי שתרגישו חלק בלתי-נפרד מהערב הזה". בהמשך נביא גם את הרצאתו של הרב יוסף-יצחק ג'ייקובסון.

להמשך
כפר סבא: ראש חודש 'אלולי' בבית חב"ד

בבית חב"ד, לא המתינו לצלצול הראשון של שנת הלימודים, והקדימו את הבשורה על כניסתו של חודש אלול עוד טרם תקיעת השופר, בערב נשים ייחודי ומושקע.

להמשך
"לילות באגם"

נשי חב"ד הרצליה בערב מאלף ומרגש לנשים ובנות ברוח חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, ובו תיערך הקרנת בכורה של הסרט "לילות באגם" סרט עלילתי מרגש ושזור באמונה טהורה.

להמשך
שניה לפני סוף החופש

החופש הגדול אוטוטו מגיע לקיצו ואיתו גם הרעיונות לבילוי משפחתי מאתגר. NCL בפרויקט מיוחד מביא לכן מקומות ואתרים שכדאי לקחת את הילדים חלקם חינמים ומתאימים לימים החמים.

להמשך
ונשמרתם לנפשותכם

בעוד כשבוע מאות אלפי תלמידים יחזרו לעבור מדי יום את המסלול הקבוע מהבית לבית הספר ובחזרה, בסיום החופשה הגדולה. סקר חדש ומקיף מעלה ממצאים מדאיגים על התנהלות זו: אחד מכל חמישה תלמידים מסתכן בדרך לבית הספר.
המלצתנו: כדאי לשנן עם הילדים את כללי הבטיחות בדרכים לפני פתיחת שנת הלימודים ובמהלכה, ולבחור יחד איתם את המסלול המתאים להגעה לבית הספר

להמשך
מה שרואים מכאן לא רואים משם

ראייה תקינה מאפשרת לתלמיד למצות את יכולותיו הלימודיות והחברתיות , לשפר את הישגיו ולהתנועע ללא חשש מהיפגעות. זיהוי ואיתור לקויות ראיה נעשה במהלך הילדות במסגרת שרותי הבריאות תוך בדיקות התפתחות הנערכות כדרך שגרה לילדים. ולמרות זאת נקראים ההורים והצוותים החינוכיים להיות ערים לקשיים שיתכן ונובעים מלקות ראיה, אותה ניתן לאתר ולטפל בעוד מועד.
להלן מבדק פשוט ששכרו בצידו.

למבדק
למדבר סליחה משלו: סליחות על המצדה

בית חב"ד אזור ים המלח מזמין את הציבור הרחב "לסליחות" על המצדה. תוכנית "הסליחות" הוא באומר ובצליל ויבוצע על ידי שני אומנים יוצרים ר' מיכאל וייגל בליווי הזמר הנודע ר' גיל עקיביוב.

להמשך
כפר חב"ד יארח שבת באווירת חודש אלול

ארגון "אשנב לפנימיות" יקיים שבת אירוח נוספת בכפר חב"ד לאור הצלחת השבתונים האחרונים. השבת תעמוד בסימן "אלול - המלך בשדה", והיא תיערך בשבת תצא ט' אלול (29.8.09).

להמשך
הדובדבן שבקצפת

בסיומה של שנת הפעילות השנייה במספר, בחוג "אשת חיל" שמקיים בית חב"ד ברקת, ובו התכנסו נשות המושב הותיקות מדי שבוע, לסדנאות יצירה, הרצאות, פרשת השבוע, מסיבות ראש חודש ומועדים, נערך טיול המסכם פעילות של שנה.

להמשך
הונחו היסודות למוסדות בית מנחם בגני אביב לוד

בית הספר , שידוע ברמתו החינוכית והלימודית הגבוהה, זוכה היום להתחיל בבניית בניינים בגודל כולל של אלפיים מטר הכוללים 18 כיתות, מעבדות מחשבים ומדעים, ואולמות כינוסים.

להמשך
פעילות קיץ למגורשי גוש-קטיף

בית חב"ד גוש קטיף פועל בריכוזי המגורשים במרץ רב , על מנת להנעים לילדים ולהורים את חופשת הקיץ. הפעילות מתבצעת בישובים : השונים החל מעין-צורים ועד מבקיעים וקיבוץ כרמיה בדרום.

להמשך
הנחיות חדשות לכל מוסדות החינוך

שנת הלימודים בפתח ובמשרד החינוך מתחילים להיערך, מנכ"ל משרד החינוך מפיץ היום (ג') חוזר ובו הנחיות בנושא השפעת הקטלנית. עיקרי החוזר מובאים כאן כולל מדריך וטכניקה לצימצום ההידבקות.

להמשך
מעוניינת בדולר של הרבי? בואי לכנס שפרה ופועה

ביום רביעי י"ג אלול יתקיים בעז"ה כנס הקהל של שפרה ופועה לרגל ח"י אלול. הכנס יתקיים באולמי גרנד הול רחוב כהנמן 111 בני ברק. בכנס תתקיים מכירה פומבית של דולר מהרבי שנתרם ע"י הרבנית סימה רלב"ג,ניתן להגיש הצעות מחיר למכירה הפומבית בטלפון: 054-9262858, 0523-384860.

להמשך
ברוך דיין האמת: נפטרה הגב' חוה בתאשוילי ע"ה

בערב שבת קודש נפטרה הגב' חוה בתאשוילי, אמא של תבלט"א הגב' דבורה אופיר מקהילת חב"ד ראשל"צ, שסבלה מהמחלה הקשה. הלוויתה תצא היום (א') בשעה 15:30 לבית העלמין החדש בבאר שבע. יושבים שבעה ברח' מרדכי עליאש 6 שכונה ג' באר שבע. לניחומים, דבורה אופיר: 052-2583356. ברוך דיין האמת.

התקשורת במשפחה

תושבי כפר חב"ד והסביבה מוזמנים ליום עיון מיוחד ומרתק עם המרצה הנודע הרה"ח ר' יוסף יצחק ג'יקובסון בנושא תקשורת נכונה במשפחה לאור שיחות והדרכות כ"ק אדמו"ר הרבי נשיא דורנו.

לפרטים
נסיעה למערת המכפלה וקבר רחל

נשים ובנות המכללה והתיכון מוזמנות להשתתף בנסיעה משותפת והתוועדות חמה במערת המכפלה ובקבר רחל ביום רביעי, יום כיפור קטן.

לפרטים
מחנות-הקיץ של כפר-חב"ד התאחדו

כל מחנות-הקיץ הפועלים בכפר-חב"ד התאחדו בכפר השעשועים ליום כיף מיוחד, יחד עם הוריהם. ההורים הגיעו בשעות הבוקר למתחם כפר השעשועים, משם סבבו במיני-קעמפ, בקייטנת הבנות סנטר 1 וקייטנת הגנים. בכל המקומות הללו, נערכה פעילות משותפת עם הילדים וההורים. את היום סיימו ההורים בכפר הילדים באירוע "הקהל" ענק, בו השתתפו כ-2000 הורים וילדים, כ"י. האירוע אורגן על-ידי ועד כפר-חב"ד בראשות ר' בנימין ליפשיץ ארגון 'יצירה' בניהולה של הגב' יהודית פייגין, מנהל כפר השעשועים ר' שמואל אוירכמן וכל צוותי הקייטנות.

לוידאו ותמונות
מתכון לשבת

לרפואת רינת נעה בת עליזה, ולכל חולי עמו ישראל בגוף,בנפש ובאמונה. הפעם בסימן י ל ד י ם, במיוחד עכשיו בקיץ לפני שהשילוב של החום, והשיעמום מולידים מתכונים של צלילים מיוחדים... ילדים אוהבים להיות שותפים ולקחת חלק ועוד כשזה יצירתי וטעים, לכבוד השפים הצעירים.

להמשך
ישי לפידות והקינדרלעך

אמש (ד) חתמו את פסטיבל הכלייזמרים שנערך בצפת, ישי לפידות והקינדרלערך בהופעה שהביאה אלפים, עד שהמשטרה נאלצה לחסום את כל הכניסות למתחם בשל העומס והצפיפות באזור בימת ההופעה.

לוידאו ותמונות
הלהקה החב"דית הופיעה בפסטיבל הכלייזמרים

הלהקה החב"דית "כל ישראל" מצפת הופיעה אמש (ג) במסגרת פסטיבל הכלייזמרים השנתי הנערך בצפת.

לוידאו ותמונות
כיצד מזכים מאות בעניית אמן?

אמן הסקסופון הזמר דניאל זמיר שהופיע אמש (ג') בכלייזמרים בצפת,חש בצמא באמצע ההופעה ומצא דרך מקורית לא לחרוג מהמטרה שלשמה עמד על הבמה, ברך את ברכת שהכל בניגון והקהל הרב ענה אמן.

לוידאו ותמונות
ילדי נתניה נהנו בקיטנה

ילדי העיר נתניה נטלו חלק בקייטנת "ילדי הגאולה", שהתקיימה זו השנה השלישית ביוזמת "מטה משיח" בעיר, המנוהל ע"י ר' אלעזר פרץ. השנה התקיימה הרשמה מוגברת מצד ההורים עקב המחיר המסובסד במיוחד, וכך ימים מספר לפני תחילתה לא נותרו מקומות פנויים.

להמשך
סנטר 1

בנות הקעמפ סנטר 1 נהנו ביום גדוש עם ההורים אחים ואחיות במתחם כפר הילדים שבכפר חב"ד, פעילות חוויתית, צפיה בהצגה, וסיום בכינוס הקהל.

לתמונות ווידאו
מוסיקת נשמה יהודית

היום (ב) יפתח הפסטיבל הגדול בעולם למוסיקת נשמה יהודית למשך שלושה ימים (10-12 באוגוסט, כ'-כ"ב באב) בצפת. את הפסטיבל מפיק נגן הקלרינט, חנן בר סלע וצפויים להופיע בו אודי דוידי, אהרן רזאל, בימה מיוחדת שתוקדש לשירי וסיפורי ר' שלמה קרליבך, שלמה בר והברירה הטבעית, אמן הכינור אלכס סלוצקי, ישי לפידות ולהקת הקינדרלך ועוד עשרות מופעים רבים שיתפרסו בכל ערב על פני 8 במות שונות. לראשונה בפסטיבל – כל המופעים בשמונת הבמות- חינם לקהל הרחב.
בע"ה נעלה קטעי ווידאו ותמונות מההופעות

להמשך
הימים האחרונים של "עקבתא דמשיחא"

בשיחה מכ' אב תשמ"א מדבר הרבי מה עוד ניתן לעשות כדי לקרב את הגאולה, ומציין שפרוד הלבבות אינו מוביל לשלום בין יהודים עאכ"ו שאינו יכל להביא שלום בין ישראל לאביהם שבשמים.

לצפיה
כיצד זוכים לשידוך טוב?

הרב יצחק גינזבורג מסביר בקטע הוידאו בצורה מעמיקה, מקיפה ויסודית מהו התנאי המבטיח ששידוך יעלה יפה, יקלע למטרה ולא יחטיא את המטרה.

לצפיה
כנס התעוררות בביתר עילית

כנס התחזקות והתעוררות יערך בביתר עלית בהשתתפות נשות חב"ד בעיר בעקבות האסון שפקד את קהילת חב"ד בעיר, בפטירתה של מרת רבקה כהן ע"ה, אם לשישה ילדים קטנים. הכינוס יתקיים מחר (ב), כ' מנחם אב, בקמפוס חב"ד, בהשתתפות הרב אשר לעמיל כהן, נציגי המשפחה וילדיה.

לפרטים
יום פתוח להורים במפעלי הקיץ

רשת מפעלי הקיץ שע"י וועד כפר חב"ד בראשות ר' בנימין ליפשיץ מזמינה את ההורים, אחים ואחיות ליום פתוח במתחמי קריית החינוך "גן ישראל" כפר חב"ד שיערך מחר - (ב') כ' אב

להמשך
הורים כמחנכים

בית-חב"ד פתח תקווה יקיים היום (א') ערב מיוחד בנושא חינוך, תחת הכותרת "הורים כמחנכים". את ההרצאה ימסור הרב ברוך וילהלם, משלוחי הרבי לנהריה. הערב יתקיים בבית הכנסת "חב"ד צמח צדק" בשעה 20:00 בערב.

לפרטים
ארוע קוסמי נדיר

היום (שישי), השבעה באוגוסט 2009 כאשר המחוגים יראו את השעה 12 בצהרים 34 דקות ו-56 שניות יווצר רצף מספרים נדיר המתקיים לעיתים רחוקות: 123456789

מועדוניות הקיץ של בית חב"ד מרחבים

מועדוניות הקיץ יצאו לדרך ופועלות בישובים: גילת, בטחה, מסלול ופטיש. כאשר הילדים נהנים מארוחת בוקר פעילות חוויתת ומגוונת.

להמשך
איך בית המקדש הפרטי שלי?

נשי חב"ד ברקת האזינו להרצאתה המרתקת של הגב' הד"ר הפסיכולוגית מירה גרינברג שהאירה בטוב טעם בנושאים הקשורים לניהול הבית, יחסי זוגיות וחינוך הילדים.

להמשך
התוועדות מיוחדת ושמחה

וועדת אירועים נשי חב"ד כפר חב"ד, מארגנת היום (ד) התוועדות לנשים ובנות התיכון והסמינר בבית הכנסת המרכזי בשעה 20:30 עם הרב יצחק גינצוברג בנושא כיבוד הורים שבת ומקדש.

לפרטים
כנס שדכניות חב"ד

לרגל ט"ו באב יתקיים מחר (ד) כנס של איגוד שדכניות חב"ד, במטרה ליצור שיתוף פעולה והסקת מסקנות, בין 4-6 אחה"צ בטיפת חלב כפר חב"ד. תנחה הגב' חדוה סגל והרב טברטוביץ יפסוק על שאלות. שדכניות חב"ד מוזמנות, לפרטים נוספים אצל הגב' אורה סטמבלר 03-9603331

עצרת התעוררות והתחזקות

במלאת שלושים לפטירת רויטל מעודה ע"ה (לבית כרמי) תתקיים עצרת התעוררות והתחזקות בבית חנה צפת עיה"ק ביום רביעי ט"ו באב ה'תשס"ט שנת הקהל בשעה 15:00 בהשתתפות צוות המורות וחברותיה. בוגרות מחזורי י"ב י"ג מוזמנות. לפרטים 054-6940770

הפנינג קייץ בכפר חב"ד

ועד כפר-חב"ד, המועצה האיזורית עמק לוד, ומשטרת ישראל, ארגנו אתמול (ב) יום קהילה ומשטרה בו נחשפו ילדי כפר חב"ד לפעילות פרשי המשטרה, כוחות ההצלה מד"א וכיבוי אש.

לתמונות ווידאו
נופש האימהות של ארגון נשי ובנות חב"ד

השנה בפעם ה-25 ארגנה גב' חדוה סגל מארגון נשי ובנות חב"ד, את הקייטנה המקסימה לאימהות, בתנאי הנופש המעולים של 'כינר קלאסיק' שלחוף הכינרת.

להמשך
היום בכפר-חב"ד: יום קהילה ומשטרה

היום (ב), יערך בפארק כפר הילדים שליד התמנ"ס בכפר-חב"ד יום קהילה ומשטרה בין השעות 4 ל-7 בערב. המשתתפים יהנו ממופעים של פרשי משטרה, כלבי סמים, חבלני משטרה ורובוטים, מופע יחודי של תזמורת המשטרה במחרוזת שירים חסיידים. במקום יפעלו דוכנים מגוונים: ירי בכובע צבע, הסוואה, מגן דוד אדום, כיבוי אש, משטרת התנועה, אק"ם, וזיהוי פלילי. הכניסה חינם. הערב מיועד לאימהות ובנות בלבד והוא מאורגן על ידי ועד כפר-חב"ד, המועצה האיזורית עמק לוד, ומשטרת ישראל.

גיליון קיץ מיוחד 'ידיעונופש'

כמידי שנה גם הקיץ יצא לאור גיליון קיץ מיוחד 'ידיעונופש'. הגיליון מרכז בתוכו מגוון עצום של אטרקציות, טיולים, בריכות, פארקים, נופשים ועוד פעילויות קיץ מגוונות המתאימות לכל בני המשפחה. שלל האטרקציות והמופעים מותאימים לציבור הדתי בכלל והחב"די בפרט. היכונו לגליונופש נוסף בסוף השבוע הקרוב

לגליון
חבדיל - השובר המשתלם לאנ"ש

השבוע הופיעה לראשונה במגזר החב"די חוברת בשם "חבדיל", המשלבת בתוכה פרסומות עם שוברי הנחה.

להמשך
מה עושה חבדניק בקונטיקט?

הרב עמרם מויאל בצרור סיפורים אקטואליים הממחישים כיצד הרבי סלל את הדרך בצורה מופלאה ומובנית לקראת הגאולה.

לצפיה
נחתמו ימין העיון של מכללת "אור חיה" בירושלים

חוויה רוחנית מיוחדת של 3 ימים של לימוד תורה עברו על 100 נשים בימי העיוןהשנתיים של מכללת "אור-חיה" בירושלים. את המשא המרכזי של שלושת ימי העיון נשא הרב זלמן לייב מרקוביץ מניו יורק

להמשך
מתכון לשבת

הגולשת רבקה שלחה מתכונים לרפואת רינת נעה בת עליזה (מקימת מדרשת פנימיות רמ"א) לפני הבישול, לשים כמה מטבעות לצדקה, ביד ימין (חסד) לומר "גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה", לכבוד שבת קודש, ולרפואת רינת נעה בת עליזה וכל חולי עמו ישראל בגוף, בנפש ובאמונה. לברך את כל מי שזקוק, גם בהדלקת נרות, עת רצון.

להמשך
תשעה באב עם הרבי

בשנת תשנ"א תשעה באב נדחה לי' באב לפניכן שיחת הרבי באותו יום לאחר מנחה, חלוקת דולרים תפילת ערבית הבדלה ויציאת הרבי מ770 בעידוד החסידים שפצחו בניגונים ומעגלי ריקוד.

לצפיה
מדוע הבעש"ט צחק ורקד?

במז'יבוז' כשראו דבר מה אצל הבעש"ט לא שאלו שאלות, כי ידעו שלכל תנועה וענין יש הסבר למרות שלא נודעה הסיבה. החסידים חיכו למוצאי שבת ואז העגלה התרוממה וזכו להבין מדוע צחק חייך ורקד הבעש"ט. הגב' מרים גולדברג בקטע דרמה מיום העיון שנערך לנשות גוש קטיף בכפר חב"ד.

לצפיה
נשי חב"ד בונות את הבית מהמסד ועד הטפחות

הכניסה ללובי מלון 'ניר עציון' כאילו עוצבה מחדש לכבודן של נשי חב"ד שנכנסו בשעריו, כדי להשתתף בשני ימי עיון ונופש, שעסקו בנושא "כאן בונים בית יהודי מהמסד עד הטפחות".

להמשך
גליון אב של נשי חב"ד קזחסטאן

לקראת חודש מנחם אב יצא לאור הגליון השלישי של נשי חב"ד קזחסטאן "דליה טיביה - למענך - הירחון לאישה היהודיה".

להמשך
נשי ובנות חב"ד באסיפת משוב לכנס הארצי

בימים אלו סיימו במשרדי ארגון נשי ובנות חב"ד לערוך את ניתוח המשובים מהכנס הארצי שהתקיים בהיכל נוקיה בתל אביב. פחות מחודש לאחר מעמד האחדות המפעים - ה'הקהל' ההיסטורי המיוחד, בו השתתפו 7000 נשי ובנות חב"ד ונשים רבות מאוכלוסיות מגוונות

להמשך
תקשורת בין ילדים והורים

משה אלפי, אבא במאי ועיתונאי נותן טיפים מנסיונו האישי כשנאלץ להתמודד עם ביתו שעזבה את דרך היהדות ומהם שני הדברים שהיו חזקים מהכל והצליחו להחזירה לדרך בית הוריה.

להמשך
ההקהל הגדול בעולם לכבודו של האריז"ל החי

צוות הפעילות של נשי חב"ד צפת והנשים הצעירות בראשות הרבנית רחל הנדל ,עמלו במשך תקופה ארוכה לילות כימים על הכנתו של יום העיון. לנגד עיניהן עמדה מטרה אחת ויחידה-נח"ר לרבי, מתוך צפיה עמוקה להתגלותו המידית.

להמשך
נשי ובנות כפ"ח מישמות את הוראת הרבי בתשעת הימים

במשך 15 שנה מתאסף קהל רב של נשי ובנות כפר חב"ד ללימוד בענייני המקדש וסיומי מסכת בתשעת הימים, בבית הכנסת מרכזי. לקראת שנה זו הצטרפו לוועדת האירועים של נשי ובנות חב"ד כפ"ח שני שיעורים המתקימים באופן קבוע במשך השנה ונתרמו לארגון הכללי.

להמשך
נשות גוש קטיף התארחו בכפר חב"ד

תחת הכותרת "גם את אתנו בונה את המקדש " ארחו נשות כפר-חב"ד את נשות מגורשי גוש קטיף, המתגוררות כיום ברחבי הארץ, ליום עיון שנערך אתמול (א), יום ההילולא של האר"י הק' במסעדת 770 בכפר-חב"ד. היום אורגן על-ידי הגב' יהודית פיאמנטה מכפר חב"ד, וצפורה קירשנזפט השליחה מבית חב"ד ניצן - גוש קטיף, בסיוע נשים ובנות רבות.

להמשך
נחתם יום העיון בסניף אור חי'ה ברמת בית שמש

יום עיון מרשים במיוחד התקיים בסניף אור חי'ה ברמת בית שמש. השתתפו בו למעלה משלושים נשים, שבאו להשתלם ולרכוש כלים מעשיים בעבודתן החינוכית.

להמשך
הסתיים המחזור הראשון לקיטנת חב"ד גילה

במשך שלושה שבועות החדיר צוות המדריכות בראשותה של הרכזת הגב' חנה בוקובזה מכפר חב"ד אווירה של גאולה ושמחה בליבם של עשרות הקייטנים.

להמשך
פתח תקוה: הרצאה לנשים על בית המקדש

היום (א) בשעה 20:30 'במרכז נשמה' רחוב טרומפלדור 23 פ"ת תתקיים הרצאה מרתקת במיוחד מפי הרב יהודה לויוב יו"ר מכון "פאר המקדש" בנושא סיור כלי המשכן והמקדש בירושלים ע"פ שיטת הרמב"ם ובאורי הרבי מליבאוויטש. *כיבוד קל *דמי השתתפות 15 ש"ח בלבד.

שבת חזון

השבת הקרובה מכונה בשם "שבת חזון" על-שם הפטרת השבוע, "חזון ישעיה בן אמוץ". הפטרה זו היא השלישית והאחרונה בסידרת ההפטרות "תלתא דפורענותא" – הפטרות המכילות דברי תוכחה ופורענות. בשבת זו נשמת כל יהודי רואה ב"חזיון" את בית-המקדש העתידי. באמצעות חזיון זה, ישפרו כולם את מעשיהם ובכך יזכו לבנין בית-המקדש השלישי.

מזבח אדמה תעשה לי

בהתאם להוראת הרבי ללמוד ולעסוק בענייני המקדש וסיומי מסכת, בתשעת הימים, אנו מביאים את הרצאתו של הרב שניאור אשכנזי מאמש (ה) המדבר על המסר וההנהגה שעלינו לאמץ ביום יום הנלמד מהמזבח, שהיה אחד מכלי המקדש.

להמשך
מתכון לשבת

הגולשת רבקה שלחה מתכונים לרפואת רינת נעה בת עליזה (מקימת מדרשת פנימיות רמ"א) לפני הבישול, לשים כמה מטבעות לצדקה, ביד ימין (חסד) לומר "גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה", לכבוד שבת קודש, ולרפואת רינת נעה בת עליזה וכל חולי עמו ישראל בגוף, בנפש ובאמונה. לברך את כל מי שזקוק, גם בהדלקת נרות, עת רצון.

להמשך
ילדי הקעמפים במנחה עם הרבי

לרגל מלאת 50 שנה לביקור הרבי בקעמפ אנו מביאים תמונות מהביקור וקטע וידאו מהראלי תשנ"א לילדי הקעמפים שבו הם מתפללים מנחה עם הרבי כשזושא רימלר מקעמפ גן ישראל מוזמן לומר את "אשרי" ובנות ובנים נוספים באמירת 12 הפסוקים. מזהים את הילדים שגדלו כבר ב-18 שנה?

לתמונות ווידאו
קבלה וביקורת בזוגיות

חלק גדול מהתקשורת שלנו, המילים השאלות וההערות אין להם קשר מידי לתוכן עליו אנו מדברים. יעקב פלדמן בקטע וידאו המסביר כיצד ניתן להגיע לשיח נכון בין בני זוג.

לצפיה
ערב הווי לאנ"ש ומקורבים בכפר חב"ד

במסגרת פעילות אירגון אשנב לחב"ד, שמטרתו לפתוח צוהר לעולמה הפנימי של היהדות בכלל ושל חסידות חב"ד בפרט, יערך אי"ה מפגש מרתק בכפר-חב"ד המיועד לאנ"ש מתקרבים ומקורבים של בתי חב"ד, מחר (ה), ב' במנחם-אב, החל מהשעה 17:45 .

לתוכניה
גם את אתנו בונה את המקדש

כמידי שנה ביום הילולת הארי"זל נשות כפר חב"ד מארחות את נשות גוש קטיף, והשנה מקהילים את כוחות הנפש ובונים יחד את המקדש. המפגש יערך באולם החדש של מסעדת 770 שבכפר חב"ד ביום ראשון ה' מנחם אב.

לפרטים
לכל אישה ניגון משלה

המנון נשי חב"ד הצעירות, שלפי המסורת שרה אותו יפוש ברכהן, הושמע גם השנה ביום העיון השנתי שנערך בשבוע שעבר, והשנה לרגל שנת הקהל, יפוש הקליטה אותו בעיבוד מחודש. לכל מי ששואלת ותוהה מה לניגונים בכנס שנערך בשלושת השבועות, בהוראת המרא דאתרא הרב אשכנזי מותר לשמוע ניגונים מוקלטים שמעוררים ומחזקים.

לצפיה
ה'מבצעים' בראי בית המקדש וכליו

נשי ובנות חב"ד מתאחדות סביב הוראת הרבי בכינוסי לימוד ועיסוק בענייני המקדש וסיומי מסכת, בתשעת הימים. להלן התוכניה של נושאי הלימוד והמרצים שיערכו בכפר חב"ד בבית הכנסת המרכזי, גם בנות תיכון ומכללה מוזמנות.

לפרטים
כלי המקדש בעבודת האדם

גם נשי ובנות חב"ד ראשון לציון מתאחדות סביב הוראת הרבי בכינוסי לימוד ועיסוק בענייני המקדש וסיומי מסכת, בתשעת הימים.

להדפסת התוכנית
אוצר של יראת שמים לבנין ירושלים

יום העיון השנתי על הבית היהודי לכבודו של האריז"ל בעיר הקבלה - צפת, יתקיים ביום ראשון ה' מנחם אב באולמי פלטין בצפת בין השעות 9:00 - 16:00.

לפרטים
לחנך עם אהבה

אור חיה סניף רמת בית שמש, מקיים ביום שני הקרוב, כ"ח תמוז יום עיון בבית כנסת "בן צבי" - בסוף נחל מיכה, רמת בית שמש א' עם מיטב המרצים.

לפרטים
המחנכות לא יצאו לחופשה

מורות, אנשי חינוך ומנהלות מכל רחבי ארה"ב, התכנסו השבוע בבית המלון הלנוייל שבניו יורק, לבחון דרכים חדשות וחדשניות בעבודה החינוכית מול התלמידות.

להמשך
רשימת הזכיות מהמכירה הסינית

לפי בקשת הגולשות, אנו מפרסמים עבורכן את רשימת הזכיות שעלו בגורל המכירה הסינית שנערכה השבוע ביום העיון לנשים הצעירות שהתקיים בבית זלטה בקמפוס בית רבקה ע"י ארגון אחות התמימים.

להמשך
כינוס בוגרות "בית חנה" ירושלים

בוגרות בית הספר "בית חנה" ירושלים לדורותיהן (תשל"ז-תשס"ט) התכנסו ביום שני לכינוס הקהל ב"אולמי גוטניק" בירושלים.

להמשך
כיצד נספח את ביתנו לענייני הרבי?

למעלה מאלף נשים התכנסו אתמול (ג) מכל רחבי הארץ, מתוך יוזמה של נשים שתורמות מזמנן היקר, ארגון נשי חב"ד הצעירות, ליום עיון גדוש בתכנים ומסר לאשה שהרבי מצפה ממנה להיות השליחה בביתה בהפצת ענייני הרבי.
רשימת הזכיות במכירה, קטעי האזנה ווידאו יועלו בהמשך

להמשך
טכניקות לשכנוע בכל מסגרת

בכל מערכת של חינוך, יש לכתחילה תהליך של שכנוע. אנו מנצלים את סמכותנו ואת העובדה שמסגרת הזמן והפעילות של התלמידים נמצאת בידנו, כדי להחדיר בהם את דרכנו ורעיונותינו. מר יעקב פלדמן נותן טיפים וטכניקות כיצד לגרום לאחר לקבל רעיונות חדשים.

לצפיה
להורות ביראה

אתמול (ראשון), בשעה 18:00 נחתם בהצלחה רבה יום עיון גדוש ומלא שיועד כולו למדריכות כלות בארץ ובחו"ל.

להמשך
הרבנית הנדל הגיעה מצפת לעודד

נשות חב"ד נתניה, שעדיין מתקשות לעכל ולהבין את אובדן חברתן הצדקנית מרת רויטל אפרת מעודה ע"ה, זכו למילות חיזוק אמונה וביטחון מהרבנית רחל הנדל תחי' שהגיעה במיוחד מצפת אמש (ראשון) לשכונת חב"ד בנתניה לעודד את הנשים בערב התעוררות לזכרה של רויטל ע"ה.

להמשך
חוברת המכירה הסינית

הינך מוזמנת להשתתף במכירה הסינית שתיערך ביום שלישי, גם אם אין באפשרותך להגיע ניתן להשתתף דרך הטלפון, רשימת המוצרים והמסלולים בחוברת המצורפת.

לחוברת
מצגות בית המקדש ואבן השתיה

לרגל תשעת הימים שיהפכו בס"ד לימי גאולה ושמחה, מציע ר' יגאל חיון הרצאה בליווי מצגת מונפשת עם תמונות אוטנתיות במגוון רחב של נושאים העוסקים בענייני המקדש.

להמשך
ניגוני חב"ד בביצוע פילהרמוני מדהים

קבוצת הלמידה היהודית פרסמה קטעי וידאו לרגל שנת המאה לחב”ד. האזיני למסע המדהים של הפילהרמונית, לאורך 300 שנה בניגונים חסידיים של חב"ד ואשר זכה בפרס האמי. הסימפוניה בוצעה לפני קהל של 2,000 איש ונוגנו מעל 40 שירים ומנגינות, מסודרים בתוך עשר סוויטות נושאיות, בניצוחו של ישראל לם.

לצפיה
גלידה וגאולה לנשים במילאנו

במליאנו נערכה מסיבת "גלידה וגאולה לנשים" בחסות "הבית" - ארגון חבד"י חדש לנשים בניהולה של הרבנית אסתר באלינוב, ורינתי דבורסקי-דור. דברי גאולה נשא הרב יגאל חזן. הנשים למדו לעשות גלידת תות שדה מיוחדת וטעמו מעדני גלידה מגלידריה כשרה במילאנו. הערב הסתיים בריקודי שמחה.

לתמונות ומתכון
הילולת אור-החיים המרכזית בכפר-חב"ד

ברחבת בניין '770' שבכפר-חב"ד התקיימה אמש (שלישי) הילולת אור-החיים הקדוש ואורגן על-ידי כולל 'אור-החיים' בכפר-חב"ד, שעל-ידי בית הכנסת לעולי מרוקו בראשות ר' שמעון אוחנה. בחלק האומנותי הופיעה מקהלת "פרחי ירושלים", קטע וידאו מהופעתם בתוך הכתבה.

לתמונות ווידאו
יום עיון לאנ"ש ומקורבים בכפר חב"ד

ביום חמישי, ב' במנחם-אב, בסמיכות להילולת האר"י הקדוש, החל מהשעה 17:45יתקיים בכפר חב"ד מפגש מרתק - המיועד לאנ"ש ומקורבים (נשים וגברים) של בתי חב"ד על ידי אירגון אשנב

לפרטים
המנון ארגון נשי ובנות חב"ד

המנון הארגון הושר בכנס הארצי ב 5 שפות בביצוען של יפוש בעברית, לאה ברוסית, דבורה באנגלית, דינה בספרדית ורוחמה בצרפתית.

לצפיה
לידיעות קודמות
אמירת תהילים
אסתר בת ציפורה הני'ה
חגי מיכאל בן חנה
אורי ישראל בן שלומית
נעמי בת חביבה
משה רחמים בן חביבה
מנחם מנדל בן אודלי'-ה רבקה
אביגדור חיים הראל בן בלה
ברורי'-ה בת איטה גיטל
ציפורה רבקה בת ברורי'-ה להמשך
תורה כפולה ומכופלת תשס"ח

גם השנה לקראת ג' בתמוז נתאחד נשי ובנות חב"ד נוסיף שלוש פעמים בין ג' בסיוון לג' בתמוז נלמד מתורתו של הרבי נתמקד בשיחת הרבי להמשך
'מועדון 'נשי

נפתח מועדון 'נשי' המהווה את מועדון הבית של נשי ובנות חב"ד. המועדון יאגד את כל הנשים החברות בארגון נשי ובנות חב"ד ויקנה להן להמשך
מזל טוב

ליום הולדתך
נולדו במזל טוב
באו בקשרי השידוכין
הקימו בית בישראל
בר/בת מצווה
NCL